Ogrzewanie podłogowe elektryczne - warto inwestować ?

Ogrzewanie podłogowe nie jest drogie!

Jeśli to czytasz, to znaczy, że dotarłeś dalej niż większość. Wiele osób nie posiada ogrzewania podłogowego, ponieważ nigdy nawet nie przeszło im przez myśl, że mogą sobie na nie pozwolić. Może doświadczyli tego w hotelu lub w domu przyjaciela, ale w ich własnym domu? W ramach ich budżetu? Nie ma mowy! Pomyśl jeszcze raz.

Ogrzewanie podłogowe przeszło długą drogę, a nowe systemy dostępne na rynku są wydajne i łatwe w instalacji. Koszt zakupu systemu i jego instalacji zależy od wielkości i zakresu projektu. Systemy wodne są droższe w zakupie i instalacji, ale zapewniają niższe długoterminowe koszty eksploatacji, podczas gdy systemy elektryczne są konkurencyjne cenowo, ale opierają się na energii elektrycznej, która zazwyczaj ma wyższe koszty eksploatacji.

 

Średnie miesięczne koszty ogrzewania przy użyciu kabli grzejnych.

Cena przewodów grzewczych wynosi mniej niż 15 zł za metr. Możemy założyć że koszt kabli wyniesie między 100zł a 350 zł na m2. Różni się to w zależności od materiałów i ofert na rynku.

RÓŻNICE W CZASIE NAGRZEWANIA POMIĘDZY SYSTEMEM ELEKTRYCZNYM A WODNYM

Jeżeli pomieszczenie lub sposób użytkowania wymaga, aby podłoga była ogrzewana bardzo szybko, wówczas system elektryczny jest prawdopodobnie bardziej odpowiedni, ponieważ ciepło z przewodu ogrzewania podłogowego szybciej przenosi się na wykończenie podłogi niż ciepło z rury ogrzewania podłogowego. Jeżeli podłoga ma oddawać ciepło powoli, wówczas system wodny może być bardziej praktyczny, ponieważ płyta działa jak grzejnik akumulacyjny, który nagrzewa się wolniej niż system elektryczny, ale również wolniej oddaje ciepło.

Trendy przychodzą i odchodzą szybko. Komfort z ogrzewanej promiennikowo podłogi jest gwarantowany na całe życie i na pewno pozostanie w stylu.