Od 01.01.2022r. zasady rozliczania prosumentów mogą się zmienić… na gorsze!

Nowe zasady rozliczania prosumentów!

Koniec z magazynowaniem nadwyżki energii latem i wykorzystywaniu jej np. zimą. Z nowymi zasadami odsprzedasz nadwyżki dystrybutorowi po cenach hurtowych, a w razie braków energii ze słońca odkupisz ją od Twojego dostawcy, ale za o wiele wyższą, detaliczną cenę.

Jest na to sposób!

Wszyscy prosumenci, którzy do końca rok, tj. do 31.12.2021r. zamontują i uruchomią przydomową instalację fotowoltaiczną lub już na ten moment ją posiadają, będą mogli rozliczać się ze swoim dostawcą energii elektrycznej “po staremu” przez kolejne 15 lat.

Czyli jeśli zdążysz przed 2022 rokiem, przez 15 lat masz spokojną głowę i więcej pieniędzy w domowym budżecie.

Aby inwestycja w fotowoltaikę wciąż się opłacała, nie zwlekaj i dołącz do grona prosumentów energii elektrycznej przed końcem 2021 roku. Szczególnie, że już w lipcu 2021 roku ruszają kolejne dotacje na fotowoltaikę – „Mój Prąd 3.0”

System opustów został skonstruowany tak, że choć wysyłam do sieci ilość energii równą 1, to odbieram tylko 0,8. Recepta? Trzeba tak zaprojektować instalację (będzie wtedy droższa), żeby produkowała więcej prądu, niż potrzebuję, wtedy wyślę do sieci więcej energii i wyjdę na zero. Po proponowanych zmianach tej możliwości nie będzie.

Zainwestować teraz, czy czekać?

Zaraz rozpocznie się trzecia edycja Mojego Prądu i dodatkowo instalacje przyłączone do końca roku 2021 wciąż mogą działać na zasadzie opustów przez kolejne 15 lat. Jednak śpiesz się powoli i wybierz najlepszą ofertę od rzetelnych instalatorów z Twojej okolicy.