BAUER Solar GmbH, jeden z głównych dostawców modułów zasilanych energią słoneczną na rynku europejskim, uzyskał dla swoich modułów serii BS-M6HBB-GG klasę pożarową A. Zgodnie z normą IEC 61730-2 (UL 790). Świadczy to o tym, że moduły szklane firmy z Selzen spełniają najbardziej godne uwagi wytyczne w zakresie bezpieczeństwa.

Testy Modułów

W ramach testu akredytacyjnego moduły zasilane energią słoneczną zostały poddane dwóm unikalnym testom:

W teście „rozprzestrzeniania się ognia” sprawdzano, czy i jak silnie rozprzestrzeniają się flary pod wpływem źródła ciepła (378 kW) i wiatru w najwyższym punkcie modułu oraz pomiędzy dachem a modułami słonecznymi .

Podczas testu „palenia się” zapalono kant drewna ustawiony na module i sprawdzono, czy spowoduje to pożar lub nawet zużycie modułu pod wpływem ognia i wiatru. Moduły szklano-szklane zakończyły oba testy bez żadnych negatywnych ocen, co oznacza, że przeszły z klasy ogniowej C do klasy A.

W przedsięwzięciach firmy BAUER Solar GmbH, aby mieć możliwość oferowania elitarnych i doskonale przygotowanych modułów zorientowanych na słońce. To potwierdzenie jest niezbędne dla wewnętrznej, surowej kontroli jakości, która znajduje odzwierciedlenie w zapewnieniu wystawy i pozycji aż do 30 lat.

– W BAUER mamy duże zaufanie do jakości naszych produktów, również dlatego, że stawiamy najwyższe wymagania naszej wewnętrznej kontroli jakości– mówi Andreas Bauer, dyrektor generalny BAUER Solar GmbH.

– Poprzez podniesienie certyfikacji klasy ogniowej mamy teraz pewność, a nasi klienci gwarancję najwyższej klasy niepalności naszych modułów – dodaje.

Im lepsza jest ocena modułów fotowoltaicznych w klasach pożarowych od C do A, tym większe przekonanie mają właściciele nieruchomości. Jest ognioodporna w przypadku pożaru i z pewnością nie stanowi dodatkowego zagrożenia, jeśli np. petardy wylądują na dachu w sylwestra.

„Kolejnym argumentem przemawiającym za wykorzystaniem naszej innowacji w zakresie szkła jest lepsze wykonanie i większe bezpieczeństwo”, podkreśla Andreas Bauer. „Nie bez znaczenia jest fakt, że moduły serii BS-M6HBB-GG należą do naszych najbardziej popularnych modułów słonecznych”.

O Firmie BAUER

Od momentu powstania organizacji w 1985 roku moduły fotowoltaiczne firmy BAUER o absolutnej wydajności ponad 1335 MW. Zostały wdrożone w projektach w całej Europie we współpracy z globalnymi partnerami. Zakres przedsięwzięć sięga od parków słonecznych zasilanych energią elektryczną, poprzez systemy samowystarczalne dla organizacji i rodzin prywatnych, aż po pozasieciowe systemy fotowoltaiczne. Firma BAUER jest jednym z pionierów w tej branży i do dziś jest firmą rodzinną. Jak wynika z jej własnych zapewnień, reprezentuje ona solidność finansową i solidne organizacje.