Perowskity są to minerały, które posiadają krystaliczną strukturę. Dobrze przewodzą prąd oraz absorbują promienie słoneczne. 

 

 

Perowskit jest przyszłością w rozwoju fotowoltaiki, cechy jakie posiadają ogniwa otwierają zupełnie nowe możliwości na rynku związanym z energetyką. 

 

Ogniwa krzemowe są kruche oraz delikatne, ale również ciężkie i sztywne. Ogniwa perowskitowe są lekkie i zajmują mniej przestrzeni. Jeśli chodzi o produkcję ogniwa perowskitowe nie potrzebują tak dużej temperatury jak ogniwa krzemowe ( ogniwa krzemowe wymagają temperatury aż kilkuset stopni Celsjusza). 

Ogniwa perowskitowe są bardzo łatwe w montowaniu w porównaniu do krzemowych, ponieważ są bardzo lekkie, elastyczne oraz cienkie,  dlatego można je z łatwością nanosić je na łatwopalne podłoże np. tekstylia, papier bądź folia PET. 

Właściwości perowskitu

Ogniwa perowskitowe drukowane są na folii PET przez co są bardzo lekkie, cienkie, elastyczne oraz wydajne. Nadają się do miejsc gdzie nie mają idealnego oświetlenia oraz psują do wnętrz budynków gdzie jedynie jest sztuczne oświetlenie. Perowskity posiadają różne kolory. 

Perowskity mogą zostać wyprodukowane na każdej drukarce, co powoduje, że do procesu powstania perowskitów nie jest potrzebna wysoka temperatura. 

Dzięki lekkości oraz elastyczności perowskity można stosować w różnych, nietypowych miejscach między innymi: żagle, plandeki tirów, namioty. 

Perowskity idealnie sprawdzą się do zasilania np. dronów oraz do nowoczesnych wiat, które będą ładować samochód, rowerów, hulajnóg oraz skuterów elektrycznych.