Integracja systemu grzewczego z systemem KNX

Koncepcja inteligentnego domu to idea, która w ostatnich kilku dekadach zdecydowanie zyskała na popularności i zasadniczo, ten fakt nie powinien dziwić. Wszechobecna cyfryzacja oraz automatyzacja, konieczność poszukiwania optymalnych dla domowego budżetu i korzystnych dla środowiska rozwiązań, a także popyt na wygodę sprawiły, że dziś, tak jak nigdy wcześniej, postęp technologiczny najbardziej widoczny jest w codziennym życiu.

System KNX – sprawdzona automatyka w inteligentnym domu

Rozwijany od lat system KNX jest, w dużym uproszczeniu, technologią pozwalającą na integrację poszczególnych elementów infrastruktury elektrotechnicznej w obiektach użytkowych, przede wszystkim w budynkach mieszkalnych. Jest to standard uwzględniany aktualnie przez wielu producentów sprzętu elektronicznego, co przekłada się przede wszystkim na to, że zharmonizowanie poszczególnych modułów, np. odpowiedzialnych za wentylację, klimatyzację, ogrzewanie czy sterowanie roletami, nie sprawia większych problemów. To zaś przekłada się na wysoką efektywność całego systemu sterującego inteligentnym domem.

System grzewczy zintegrowany z KNX - korzyści

Choć użytkownicy dostrzegają przede wszystkim wygodę obsługi związaną z zastosowaniem KNX w inteligentnym domu, to korzyści jest w tym zakresie znacznie więcej. Podstawowym zadaniem tej technologii jest bowiem optymalizacja zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie – obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Kluczowa w tym obszarze jest integracja systemu grzewczego z systemem KNX, polegająca na ich zharmonizowaniu – regulator odpowiedzialny za działanie urządzenia grzewczego zostaje zintegrowany z adapterem eBUS oraz bramką KNX. W rezultacie, w zależności od aktualnie panujących warunków, możliwe staje się efektywniejsze zarządzanie modułami odpowiedzialnymi za utrzymanie w obiekcie optymalnej temperatury czy też podgrzewanie wody użytkowej.

Inteligentny dom – wygoda i oszczędność

Liczne korzyści płynące z zastosowania automatyzacji w obiektach mieszkalnych oraz prostota obsługi sprawiają, że po prostu opłaca się z tych rozwiązać skorzystać. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną wdrożone przez profesjonalną firmę.