Nowy hybrydowy falownik Sunny Tripower Smart Energy firmy SMA Solar Technology AG (SMA) rozszerza możliwości domowych systemów energii oferowanych przez SMA

Dzięki urządzeniu 2 w 1 gospodarstwa domowe oraz mniejsze firmy mogą teraz korzystać z własnej energii słonecznej jeszcze bardziej efektywnie.

Połączenie pompy ciepła i stacji e-ładownia za pomocą zintegrowanych interfejsów nie stwarza problemów.

 

Dzięki możliwości szybkiego ładowania i rozładowywania akumulatora, trójfazowy falownik hybrydowy zapewnia maksymalne wykorzystanie zgromadzonej energii nawet przy zmiennej pogodzie. Zintegrowane, automatyczne zasilanie awaryjne zapewnia ciągłość pracy odbiorników w gospodarstwie domowym w przypadku awarii sieci.

Korzystanie z energii słonecznej 24 godziny na dobę

Sunny Tripower Smart Energy jest dostępny na rynku w klasach mocy 5 kW, 6 kW, 8 kW i 10 kW, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku głównie w gopodarstwach domowych. Jest kompatybilny z akumulatorami wysokonapięciowymi DC wiodących producentów. Operatorzy systemów fotowoltaicznych korzystają również z wysokiej osiągalnej mocy ładowania do 30 A, która zapewnia pełne naładowanie baterii nawet przy kilku godzinach nasłonecznienia. Dzięki temu zrównoważona energia słoneczna może być dostępna w systemie PV 24 godziny na dobę.

Zasilanie nawet w przypadku awarii sieci

Prezentowany falownik hybrydowy może być stosowany zarówno w nowych, jak i istniejących systemach fotowoltaicznych. Zintegrowane zasilanie awaryjne zapewnia nieprzerwany i bezpieczny dostęp do energii elektrycznej wybranych urządzeń gospodarstwa domowego nawet w przypadku awarii sieci.

Falownik hybrydowy można łatwo zainstalować w zaledwie kilku krokach. Można go intuicyjnie i szybko uruchomić za pomocą aplikacji instalacyjnej SMA 360° bez konieczności otwierania urządzenia. Falownik jest wyposażony w oprogramowanie SMA ShadeFix. Zapewnia ono maksymalne uzyski energii w przypadku zacienienia i najwyższe bezpieczeństwo systemu w którym pracuje. Oprogramowanie SMA Smart Connected automatycznie monitoruje pracę falownika.

Źródło: SMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *