Prowadzisz własne gospodarstwo rolne i chcesz, aby koszty za prąd, wodę i inne media pozwalały Ci na swobodny rozwój działalności?, A może szukasz sposobu na wprowadzenie ekologicznych rozwiązań na działce i potrzebujesz dofinansowania na zakup i montaż nowego sprzętu?. W tych i wielu innych przypadkach rozwiązaniem może okazać się program Agroenergia stworzony z myślą o rolnikach i dzierżawcach, którym zależy na pozyskaniu pieniędzy na wdrożenie odnawialnych źródeł i redukcji wydatków na elektryczność. Dowiedz się na czym polega Agroenergia, jak otrzymać dotację na własną działalność i dlaczego warto z nich skorzystać!.

Postaw na ekologiczne rozwiązania w gospodarstwie z programem Agroenergia!

Celem programu jest zachęcenie rolników do wprowadzenia ekologicznych technologii w gospodarstwie poprzez dotację umożliwiające inwestycję w sprzęt. Agroenergia to rozwiązanie nie tylko dla osób prywatnych, ale również rolników prowadzących działalność, którym zależy na wdrożeniu ekologicznych technologii takich jak fotowoltaika, pompy ciepła czy nawet elektrownie wodne. W ramach dofinansowania można otrzymać 20% środków stworzenia mikroinstalacji, a w przypadku sprzętów o większej mocy może to być aż 25 tysięcy złotych.

Kto i w jaki sposób może ubiegać się o dofinansowanie z programu Agroenergia ?

Jesteś właścicielem gospodartwa rolnego? A może dzierżawcą ziemi o łącznej powierzchni od 1 do 300 ha? W takim razie program Agroenergia został stworzony właśnie z myślą o Tobie! Jeżeli prowadzisz działkę co najmniej rok możesz ubiegać się o dofinansowanie na sprzęt. Warunkiem jest posiadanie nowych urządzeń wyprodukowanych na 2 lata przed montażem, a także konieczność wdrożenia ich po złożeniu wniosku. Dofinansowanie nie łączy się z innymi dotacjami rolniczymi.

Dlaczego warto wziąć udział w Agroenergii?

  Z racji tego, że program jest ciągły, a przyjmowanie wniosków trwa do 2025 roku, warto już teraz zdecydować się na zawarcie umowy o dotację zanim wyczerpią się środki na ekologiczne źródła pozyskiwania elektryczności i innych mediów. Dofinansowanie Agroenergia to inwestycja, która zwróci się w postaci oszczędności na nowych instalacjach oraz ich utrzymaniu. więcej  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *