Domy jednorodzinne- inwestycja dla każdego typu budownictwa

Ile energii zużywa dom?

Najważniejszym aspektem przy doborze mocy instalacji fotowoltaicznej jest określenie ile prądu zużywamy w domu ciągu roku. Od tego parametru będzie zależeć wielkość instalacji fotowoltaicznej oraz bezpośredni okres zwrotu inwestycji. Im większa instalacja, tym szybciej się „zwraca”. W tym celu należy posłużyć się rachunkami za prąd. Najlepiej podsumowującymi cały ubiegły rok lub ostatnie miesiące. Na ich podstawie jesteśmy w stanie dobrać przybliżoną moc instalacji, tak by nie była ona ani za mała, ani przewymiarowana. Na tym etapie należy wziąć też pod uwagę możliwy wzrost zapotrzebowania, czyli to, czy mamy zamiar w najbliższym czasie np. zmienić sposób ogrzewania na elektryczne (np. zamontować pompę ciepła) lub dokupić energochłonne urządzenia (zmywarkę, większą lodówkę, klimatyzator). Każdy taki czynnik, który weźmiemy pod uwagę pomoże nam lepiej zaplanować instalację fotowoltaiczną

Dobór mocy fotowoltaiki, a lokalizacja domu i wielkość dachu.

Przed przystąpieniem do prac montażowych konieczne jest określenie możliwości instalacyjnych, w tym powierzchni dachu/gruntu, ekspozycji powierzchni względem słońca, kąta nachylenia połaci dachowej oraz możliwości występowania zacienień. Ważna jest także ocena więźby dachowej i pokrycia. Jeśli warunki nie są sprzyjające np. dach na wschód i zachód, możliwe, że trzeba będzie dobrać większą moc instalacji, tak by ta pokryła całkowite zapotrzebowanie gospodarstwa na energię elektryczną.

Fotowoltaika a straż pożarna

Od 19 września 2019 r. każdy zakup instalacji fotowoltaicznej o mocy powyżej 6,5 kW oznacza konieczność:

Bez względu na to, czy Twój dom ma 90 ,czy też 250 metrów kwadratowych. Czy mieszkają nim dwie osoby, pięć, a może siedem. Kluczowe znaczenie ma tutaj jedynie kwestia dopasowania konkretnej instalacji do odpowiedniego klienta i jego potrzeb.

To, co na pewno stanowi kluczowy element, to profesjonalna firma, która taką fotowoltaiką się zajmuje. To właśnie my dopasujemy ofertę pod klienta. Robimy wszystko by zamontowane panele fotowoltaiczne spełniały swoje zadania i generowały odpowiednią ilość prądu. To stanowi tak naprawdę element nadrzędny. Panele montuje się na dachu lub w ogrodzie, w zależności od możliwości instalacji.