Zamień rachunki za prąd na leasing na fotowoltaikę!

Roczne opłaty za leasing są w przybliżeniu równe do rocznych rachunków za energię!

Rozliczenie

Własny prąd jest zużywany w Twojej firmie. Nadwyżki odkupuje zakład energetyczny lub odbierasz je w rocznych bilansach (wymaga umowy kompleksowej)

Darmowa energia ze słońca dla firm!

.

Instalacja fotowoltaiczna produkuje darmową energię ze słońca. Rozwiązanie to zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników – podróżując po Polsce można to zauważyć. To, jak dużo przedsiębiorstwo zaoszczędzi, zależy od wielkości instalacji. Podstawowym warunkiem jest dobór instalacji pod zapotrzebowanie energetyczne. Dobrze dobrana instalacja to nawet 60% taniej za 1 MWh

Przedsiębiorstwa mogą generowany przez panele fotowoltaiczne prąd zużyć na dwa sposoby. Po pierwsze mogą go wykorzystać na własne potrzeby. Po drugie wyprodukowane nadwyżki prądu mogą sprzedać do sieci energetycznej. Warunki odsprzedaży regulowane są prawnie. Najczęściej firmy łączą oba rozwiązania – oszczędzając i zarabiając.

Prąd ze słońca jest energią czystą, podczas jego produkcji nie dochodzi do emisji CO2. To również sprawia, że świadome firmy, które dbają o swój dobry wizerunek inwestują w odnawialne źródła energii takie jak fotowoltaika. W tym momencie nie chodzi już tylko o korporacje, bo coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw wykazuje chęć dbania o środowisko.

Moc instalacji dla firm powinna wynosić minimum 10 kW. Przeważnie przedsiębiorstwa mają duże zapotrzebowanie energetyczne, a taka instalacja może spełnić te wymagania.

Fotowoltaika dla przedsiębiorców- zalety

FOTOWOLTAIKA DLA FIRMY- OD CZEGO ZACZĄĆ??

Na początku przeanalizuj rachunki za energię elektryczną. Czy charakter Twojej działalności wiąże się z dużym zużyciem na terenie biura, zakładu, sklepu, magazynu czy hali? Następnie skontaktuj się z ekspertami naszej firmy.Otrzymasz kompleksowe wsparcie merytoryczne.

Ważnym atutem zakładania instalacji na terenie firmy jest dostępność potencjalnie większej przestrzeni niż w domu. Na terenie przedsiębiorstwa można na przykład użyć dachów i gruntów, szukając najlepszej lokalizacji dla paneli słonecznych, które powinny być skierowane na południe.

Nasi fachowcy analizują, ile mocy potrzebujesz do zasilenia swoich urządzeń firmowych i jaki margines należy przewidzieć, biorąc pod uwagę przekazywanie nadwyżek do ogólnej sieci. Każdy detal może mieć znaczenie, dlatego podejście do klienta jest w pełni indywidualne.

Doradzimy również w kwestii pozyskiwania dotacji czy atrakcyjnych pożyczek i kredytów. W rezultacie koszt instalacji jest możliwie jak najniższy, więc inwestycja zwraca się już po kilku latach, od pierwszego dnia zapewniając oszczędności pod względem zużycia energii.