FOLIA GRZEWCZA

fotowoltaika fotowoltaika fotowoltaika

Nowoczesne ogrzewanie foliami grzewczymi. Emisja ciepła polega na zasadzie promieniowania podczerwieni. Folia grzewcza to wydajniejszy i elastyczniejszy grzejnik. Głównym elementem folii grzejnej podłogowej jest folia PET. Jest to skrót od politereftalanu etylenu. Tworzywo sztuczne które posiada wysoką wytrzymałość udarność i ciągliwość. Jest odporne na przegrzanie co sprawia że folie grzewcze są tym bardziej bezpieczne Folia ta pełni funkcję przewodnika prądu. Folia zasilana jest przez miedzianą taśmę, która podłączona jest do sieci elektrycznej na stałe. Folie grzewcze możemy sterować za pomocą wbudowanego panelu w ścianę.
Folie grzewcze nie są tylko używane pod panelami podłogowymi. Folia ma wiele zastosowań, dlatego można jej używać jako ogrzewanie sufitowe kiedy obszar w pomieszczeniu jest mocno zabudowany. Folie można rozkładać pod dywany a nawet ławki czy krzesła. Często jest również stosowana w przyczepach kampingowych.
Zmiana energii elektrycznej na cieplną, umożliwia stworzyć niezawodny i ekonomiczny system grzewczy. Folia służy nie tylko jako materiał transmisyjny do równoległego łączenia listew grzewczych, ale również jako izolacja elektryczna. W przypadku uszkodzeń mechanicznych folia grzewcza ma tę przewagę nad elementami termicznymi z pełną powłoką, że w przypadku uszkodzenia jakiejś części, tylko uszkodzona listwa grzewcza przestaje grzać, podczas gdy pozostałe części są w pełni sprawne. Podwójna ochrona zasilania jest zapewniona przez wzdłużnie przewodzące srebrne przewodniki zabezpieczone dodatkowymi paskami miedzi. Folia grzewcza jest przeznaczona zarówno do nowego budownictwa, jak i do rekonstrukcji starszych budynków, przy czym wysokość konstrukcyjna całego systemu jest niewielka, a instalacja nie jest skomplikowana.
Zalety ogrzewania folią grzewczą to np. :

  • tania eksploatacja, niewysoki koszt zakupu , żywotność , brak sieci grzejników, całkowita automatyzacja, brak kłopotów z kominem.