TWÓJ DOM

dom

Jest takie miejsce, do którego zawsze z przyjemnością wracasz: TWÓJ DOM. Miejsce, gdzie żyjesz, gdzie mieszka Twoja rodzina, gdzie spotykasz się ze znajomymi. Czy możesz wyobrazić sobie dom bez światła, telefonu, telewizji, sprzętu HI-FI, ogrzewania, systemów bezpieczeństwa, komputerów…? Te elementy są częścią naszego życia.

Inteligentne sterowanie funkcjami budynku przy użyciu systemu KNX ma wiele zalet. Jedną z nich jest komfort. Do stworzenia miłej atmosfery, zamiast biegania od wyłącznika do regulatora temperatury, wystarczy naciśnięcie jednego przycisku. Spowoduje to opuszczenie żaluzji, włączenie nastrojowego oświetlenia, ustawienie komfortowej temperatury i załączenie sprzętu audio/video. Takie lub inne ustawienia (zwane scenami) można zaprogramować według indywidualnego życzenia i sterować przy użyciu pilota, palmtopa, telewizora, ekranu dotykowego czy komputera.

dom

Planując budowę domu, musisz liczyć się z dużym nakładem pracy. Jednak nie tylko! Staniesz również przed wyzwaniem pogodzenia „pod jednym dachem” indywidualnych wymagań technicznych i ekonomicznych. Wymagania te ogromnie wzrosły w ostatnich latach. Jest to szczególnie widoczne w automatyzacji zarządzania infrastrukturą budynku i instalacjach elektrotechnicznych, gdzie wiele czynników należy wziąć pod uwagę i przewidzieć rozwój tych technologii. Stosując system automatyki budynku KNX zabezpieczysz sobie przyszłość i możliwość rozwoju.

W przeciwieństwie do konwencjonalnej instalacji elektrycznej, w której instalacje poszczególnych mediów są oddzielne i oparte na różnych systemach sterowania. KNX jest systemem uniwersalnym, który łączy wszystkie instalacje w jedną.