Wszystko o automatyzacji inteligentnego domu i inteligentnego budynku KNX

knx

Zależy Ci na tym, aby rozwiązania technologiczne zastosowane w placówce publicznej, firmowej a także w Twoim domu lub budynku mieszkalnym były ze sobą w pełni zintegrowane w jednym prostym w obsłudze systemie ? Odpowiedzią na takie potrzeby może być instalacja KNX – nowoczesna technologia umożliwiająca współpracę różnorodnych urządzeń odpowiadających za oświetlenie, bezpieczeństwo czy dostęp do multimediów oraz automatyzację ich funkcji. Przekonaj się w jaki sposób przebiega proces wdrażania takiego inteligentnego systemu i skorzystaj z pomocy naszych specjalistów, którzy pomogą go przeprowadzić od Ado Z!

Dobry projekt to podstawa - pozwól nam poznać Twoje potrzeby!

projekt

Pierwszym krokiem we wdrożeniu technologii jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, którego celem jest poznanie Twoich potrzeb. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie zaprojektować technologię KNX tak, aby ułatwiała Ci codzienne korzystanie z różnorodnych instalacji i urządzeń – bez względu na to czy używasz ich w zaciszu domowym czy w palcówce firmowej. Podczas tworzenia projektu inteligentnej instalacji bierzemy pod uwagę nie tylko Twoje preferencje, ale również plany architektoniczne budynku lub wybranego wnętrza.

W jaki sposób przebiega instalacja KNX i montaż urządzeń wchodzących w skład systemu ?

knx

Montażem technologii zajmują się nasi elektrycy, którzy rozłożą okablowanie potrzebne do prawidłowego działania KNX i jej wszystkich komponentów – oświetlenia, alarmów klimatyzacji czy ogrzewania. Oprócz przewodów podłączonych bezpośrednio do urządzeń, skupiamy się na zainstalowaniu okablowania teletechnicznego czy komunikacyjnego w budynkach komercyjnych lub na prywatnych posesjach. Ostatnim krokiem w montażu inteligentnej technologii jest podłączenie wszystkich urządzeń zintegrowanych w ramach jednego systemu.

System KNX zainstalowany ? Sprawdzimy, czy odpowiada Twoim wymaganiom !

knx

Po prawidłowo przeprowadzonym montażu nasi specjaliści zajmą się uruchomieniem systemu oraz przetestowaniem jego sprawności. Dbamy o to, aby inteligentny budynek KNX był funkcjonalny, dlatego dokładnie weryfikujemy każde zastosowane rozwiązanie tak, aby dopasować je idealnie do Twoich potrzeb i wprowadzić w nim ewentualne modyfikacje.

W jaki sposób KNX jest energooszczędny i jak obniży koszty energii?

osczędzanie

Systemy KNX dla inteligentnych domów i budynków komercyjnych oferują nie tylko lepszą kontrolę i większą wygodę – KNX jednocześnie znacząco zmniejsza koszty energii poprzez ciągłe monitorowanie i dostosowywanie ustawień operacyjnych dla dowolnego urządzenia podłączonego do magistrali KNX. Systemy KNX zapewniają efektywne zarządzanie energią poprzez monitorowanie zapotrzebowania szczytowego, wykrywanie prądu, monitorowanie sieci, zmniejszanie obciążenia, inteligentne pomiary, zliczanie impulsów energii, rejestrowanie danych i wizualizację.

W jakim typie budynków można zainstalować system KNX?

dom

Infrastruktura KNX i systemy inteligentnego budynku KNX mogą być stosowane w prawie każdym budynku lub na zewnątrz – od małego domu po duże centrum handlowe lub kompleks przemysłowy.

  • Domy prywatne
  • Mieszkania (mieszkania, domy spokojnej starości, kamienice itp.)
  • Biura
  • Place
  • Szkoły
  • Szpitale
  • Centra handlowe
  • Budynki publiczne i przestrzenie zewnętrzne
  • Zakłady przemysłowe i fabryki