Maty grzewcze

 

Łatwy montaż i ekenomiczność to dwie z wielu zalet mat podłogowych. Nowoczesny sposób ogrzewania podłogowego czyli maty podłogowe . Tego typu system ogrzewania który zdobywa ciągle uznanie wśród nowych inwestorów wynika z uniwersalnego charakteru instalacji oraz gwarancji szybkiego rozgrzania podłogi. Nie zależnie czy jest ona pokryta płytkami ceramicznymi, marmurem czy gresem. 

Instalacja mat grzewczych jest wygodniejszą i ciekawszą alternatywą dla klasycznego ogrzewania podłogowego. Maty składają się z systemu przewodów układanych na specjalistycznej siatce wykonanej z włókna szklanego. Maty grzewcze zapewniają przyjemne uczucie  ciepłej podłogi, które podnosi komfort użytkowania każdego wnętrza . 

Zalety mat grzewczych

System Mat jest idealny do instalacji w regularnie ukształtowanych obszarach, gdzie maty mogą być szybko rozwinięte na podłodze w równoległych ciągach.

Jeśli zamierzasz użyć winylu, wykładziny, drewna, płytek lub innego wykończenia podłogi kompatybilnego z ogrzewaniem podłogowym, system może (i powinien, w niektórych przypadkach, jak w przypadku wykładziny) być osadzony w masie samopoziomującej, aby zapewnić płaską i równą powierzchnię podłogi do układania.

System Mat może być stosowany na wszystkich rodzajach podłóg kompatybilnych z ogrzewaniem podłogowym, niezależnie od tego, czy wybierasz podłogę laminowaną, winylową, dywan, płytki czy inne. Kompatybilność ze wszystkimi pokryciami podłogowymi oraz fakt, że mata nie podnosi w widoczny sposób wysokości podłogi sprawia, że jest to idealny system do projektów renowacyjnych – należy tylko pamiętać o dwukrotnym sprawdzeniu u dostawcy podłogi, czy rodzaj podłogi, na którą chcemy się zdecydować jest kompatybilny z systemem Mat.