ŁADOWARKI DWUKIERUNKOWE

fotowoltaika

Samochody elektryczne to coraz częstszy widok na polskich ulicach – ich właściciele doceniają je przede wszystkim za cichą, wydajną i ekologiczną pracę silnika. Atrakcyjną opcją dla posiadaczy takich pojazdów jest rezygnacja z publicznych punktów zasilania na rzecz inwestycji we własną stację. Ładowarki dwukierunkowe są w takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem — doskonale spełniają swoją funkcję, pozwalając przy tym zachować kontrolę nad zasobami energetycznymi w gospodarstwie domowym.

Ładowarka dwukierunkowa – jak działa ?
Założenie, na którym opierają się urządzenia tego typu jest dość proste – stacja pozwala na zasilanie akumulatorów samochodów elektrycznych. W sytuacjach wzmożonego zapotrzebowania na energię może również pobrać ją z powrotem do sieci. Rozwiązanie zostało stworzone przede wszystkim na potrzeby domów jednorodzinnych i firm, które dzięki ładowarkom dwukierunkowym mogą na bieżąco reagować na sytuacje, w których spadek napięcia uniemożliwia zasilanie urządzeń elektrycznych w budynku.
Takie rozwiązanie może okazać się przydatne w kilku sytuacjach — dzięki niemu samochód elektryczny może stać się zapasowym źródłem energii na nagłe zdarzenia. Ładowarki dwukierunkowe skutecznie eliminują ryzyko, że ładowanie akumulatora samochodowego zaburzy pracę innych urządzeń w domu. Elastyczność w gospodarce energetycznej w praktyce zapewnia większą swobodę ich użytkownikom

ŁADOWARKI DWUKIERUNKOWE A ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

dach_panele

Osoby, które zdecydowały się na zasilanie domu lub firmy przy pomocy paneli fotowoltaicznych z pewnością docenią możliwości, jakie oferują stacje zasilania tego typu. Dzięki ładowarkom dwukierunkowym można wykorzystać auto do równoważenia deficytów energii. Kiedy zapotrzebowanie na prąd niespodziewanie wzrasta lub kaprysy pogody uniemożliwiają uzyskania potrzebnego nam napięcia, akumulator samochodu może zostać wykorzystany jako zapasowy magazyn energii i pomóc w przywróceniu stabilności instalacji elektrycznej.

Samochód elektryczny jako magazyn energii – czy to ma sens?
Atuty, które wyróżniają ładowarki dwukierunkowe zachęcają do rozważań na temat wykorzystywania akumulatorów aut elektrycznych jako domowego “power banka” na co dzień. Taka koncepcja wydaje się dość futurystyczna, jednak w niektórych państwach, takich jak Holandia czy Japonia, przeszła już do rzeczywistości. Zastosowanie tej technologii pozwala wykorzystać auto jako magazyn energii, a co za tym idzie również:

  • przygotować nadwyżkę prądu do wykorzystania w czasie, kiedy taryfy energetyczne są niższe i wykorzystać go potem, aby uzyskać oszczędność,
  • kumulować nadwyżki wygenerowanej przez panele fotowoltaiczne energii do późniejszego wykorzystania.

Niezależność energetyczna jest trendem, który skłania coraz więcej państw na wprowadzenie nowych przepisów, które pozwalają na korzystny zarobek posiadaczom samowystarczalnych instalacji. Ładowarka dwukierunkowa może okazać się przydatna również dla osób, które planują odsprzedawać nadwyżki do publicznych sieci energetycznych i wykorzystać fotowoltaikę również do generowania zysków.

fotowoltaika

Uzyskanie niezależności energetycznej jest atrakcyjną opcją dla wielu osób, które poszukują oszczędności w nowoczesnym i ekologicznym stylu. Inwestycja w ładowarkę dwukierunkową to przede wszystkim zwiększenie własnej elektromobilności — dzięki temu osoby poruszające się samochodami elektrycznymi nie muszą korzystać ze stacji publicznych, które wciąż nie są dostępne w całym kraju. Taka opcja to również doskonały wybór dla właścicieli firm, którzy chcą zainwestować w ekologiczną i nowoczesną flotę pojazdów.
Z ładowarek dwukierunkowych będą zadowolone również te osoby, które chcą zrównoważyć budżet domowy i wydatki nazasilanie. Stacja sprawdzi się również w gospodarstwach domowych, które korzystają z publicznych sieci energetycznych i chcą mieć zabezpieczenie na okazji przerw w dostawach prądu lub innych nieprzewidzianych zdarzeń. Jeżeli również jesteś zainteresowany taką opcją i chcesz wyposażyć się w nowoczesną, dwukierunkową ładowarkę do pojazdów elektrycznych, skontaktuj się z Inteidom – z chęcią pomożemy Ci przygotować projekt kompatybilny z możliwościami i potrzebami Twojego gospodarstwa domowego