SYSTEM ZARZĄDZANIA ENERGIĄ HEMS

fotowoltaika

Zarówno w prowadzeniu firmy, jak i gospodarstwa domowego kontrola nad bieżącym budżetem jest niezwykle ważna. Nie można w nim pominąć rachunków za elektryczność, które ostatnio wzrosły w związku z podwyżkami cen. Na rynku nie brakuje nowoczesnych urządzeń i systemów, które sprawiają, że efektywne zarządzanie energią jest możliwe – aby jednak inwestycja przyniosła oczekiwane rezultaty, kluczowy jest odpowiedni dobór rozwiązania.

NA CZYM POLEGA ZARZĄDZANIA ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ ?

dach_panele

Analiza zużycia mediów w celu poszukiwania oszczędności to nieodłączny element zarządzania. W organizacji pracy przedsiębiorstw i dużych placówek publicznych proste działania i ogólne zapoznanie się z fakturami często są niewystarczające. Wtedy przychodzi czas na dokonanie szczegółowych pomiarów, ocenę stopnia użytkowania budynków i szczegółową analizę procesów produkcyjnych. Dzięki takim działaniom możliwe jest stworzenie planu i dobór rozwiązań, które pozwolą na optymalne zarządzanie energią – bez strat na wydajności.

CZYNNIKI, KTÓRE WARTO UWZGLĘDNIĆ W PLANOWANIU ZARZĄDZANIA ENERGIĄ

fotowoltaika

Wskazane wyżej czynności kontrolne należy regularnie powtarzać, a wyciągnięte wnioski powinny być analizowane w oparciu również o faktury za zużycie prądu i obwiązujące taryfy. Ogromne znaczenie w dobrym modelu zarządzania ma również moc umowna, która określa, ile energii elektrycznej możemy pobrać z instalacji, ponieważ gdy jest zbyt wysoka, kwoty na fakturach będą zawyżone i nieadekwatne do rzeczywistego zużycia, gdy jest zbyt niska, konieczne będą ciągłe nadpłaty. Warto pamiętać również, że nawet przy najbardziej optymalnie dobranej mocy i taryfie zdarzają się nieprzewidziane zmiany. Mogą być one związane z modernizacją urządzeń lub systemów oświetlenia, a także zużyciem energii na ogrzewanie, które zmienia się wraz z temperaturą na zewnątrz.

INTEIDOM - INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA I NISKIE RACHUNKI

dach_panele

W naszej ofercie znajdziesz szereg nowoczesnych systemów, które pomogą efektywnie obniżyć kwoty na fakturach – zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w przedsiębiorstwie. Nasze specjalizacje to odnawialne źródła energii oraz inteligentne instalacje elektryczne, które oferują wysoki poziom energooszczędności. Technologia KNX pozwala na zautomatyzowane zarządzanie zasobami w domach jednorodzinnych oraz budynkach komercyjnych. Wyjątkowość oferowanego przez nas rozwiązania polega na przyznaniu użytkownikowi rzeczywistej kontroli nad instalacją podłączoną do magistrali. Możesz na bieżąco oceniać poziom zużycia energii elektrycznej i zmieniać tryby działania urządzeń. Zaawansowane oprogramowanie pozwala również na automatyzację tych funkcji – dzięki temu KNX na bieżąco będzie dbać o energooszczędność, kiedy Ty nie masz na to czasu. Inteligentne budynki do duży krok w przyszłość w zakresie efektywnego zarządzania mediami i oszczędzania na fakturach

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII - JAK MOŻNA JE WYKORZYSTAĆ ?

fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością – ich posiadacze dzięki jednorazowej inwestycji mogą liczyć na znaczne oszczędności w comiesięcznych fakturach. Na odnawialne źródła energii decydują się zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Aby uzyskać jak największą efektywność, warto podjąć decyzję o przeznaczeniu instalacji jeszcze przed jej montażem. Ważnym elementem zarządzania energetycznego jest wybór typu instalacji, ponieważ każda z nich oferuje inne możliwości:

  • on-grid to typ, który pozwala na połączenie instalacji z publiczną siecią energetyczną. Pozwala na większą elastyczność oraz oferuje możliwość odsprzedawania nadwyżek wygenerowanego przez fotowoltaikę prądu do sieci publicznej – na zasadach określonych prawem;
  • off-grid jest dedykowany głównie tym budynkom, którym fotowoltaika ma zaoferować samowystarczalność – zazwyczaj jednym z ich elementów są magazyny energii, które przechowują wytworzone przez instalację nadwyżki.

Umiejętnie wykorzystane panele mogą być wartościowym elementem strategii zarządzania energetycznego nawet w dużych przedsiębiorstwach. Fotowoltaika może pełnić rolę zasilania dodatkowego, które obniży faktury lub nawet głównego źródła prądu.Więcej na temat zarządzania energią HEMS można przeczytać veloenergy