ŻALUZJE I ROLETY

Automatyzacja powtarzalnych czynności, oszczędność czasu i energii oraz podniesienie komfortu mieszkania poprzez
dostosowanie funkcjonalności budynku do potrzeb domowników to jedne z najważniejszych celów smart home. Nic
dziwnego, że projektanci zajmujący się tego typu systemami opracowali rozwiązania pozwalające na sterowanie roletami, markizami czy żaluzjami na kilka różnych i wygodnych sposobów – grupowe, pojedyncze  z przycisków, centralne, a także przy pomocy aplikacji na smartfon.  

W rezultacie w inteligentnym domu mieszkańcy nie muszą martwić się o zasunięcie
osłon na noc lub w czasie najintensywniejszego nasłonecznienia, ponieważ zadba o to odpowiednio skonfigurowana automatyka. 

Dzięki temu, że system znakomicie odczytuje panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, jest w stanie perfekcyjnie korygować ustawienie osłon okiennych w zależności od nastawy, temperatury, intensywności nasłonecznienia czy kierunku wiatru. Docenianą przez wielu użytkowników opcją jest funkcja ustawienia kąta padania promieni słonecznych tak, aby sprzyjał znajdującym się w pomieszczeniach roślinom. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ zautomatyzowane rolety, markizy i żaluzje współpracują z systemem alarmowym oraz PPOŻ i w razie zagrożenia odpowiednio zareagują na pojawienie się w pobliżu domu nieproszonych gości czy też w przypadku wykrycia pożaru.

OŚWIETLENIE

Liczne rozwiązania wykorzystywane w infrastrukturze smart home to między innymi automatyka oświetlenia, która
pozwala pod każdym względem dostosować ten aspekt do potrzeb użytkowników. W rezultacie w inteligentnym domu
lampy na zewnątrz i wewnątrz budynku włączają się dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne, co przekłada się zarówno
na komfort użytkowania, jak i oszczędność czasu oraz energii – i to nie wszystko!

Prezentowane przez nas rozwiązania docenione zostały już przez wielu Klientów, którzy zachwyceni są nie tylko intuicyjnością oraz funkcjonalnością systemu, ale też wzornictwem widocznych elementów infrastruktury, w szczególności przycisków. Sterowanie jasnością, kolorem, barwą czy scenami świetlnymi jeszcze nigdy nie było tak proste i dostępne z
niemal każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji na smartfon. Oczywiście na co dzień świetnie sprawdza się też sterowanie czasowe regulujące włączanie i wyłączanie lamp umieszczonych na elewacji budynku czy też w ogrodzie i możliwość skorzystania z centralnego wyłącznika, dzięki któremu oświetlenie zostaje wygaszone jednym przyciskiem.
Nie bez znaczenia dla wygody i bezpieczeństwa jest też to, że system jest w stanie automatycznie wykryć nieobecność mieszkańców i wygasić iluminację lub – w przypadku dłuższej absencji – zastosować symulację obecności

OGRZEWANIE

Nowoczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają życie, ale pomagają nam kontrolować niektóre jego aspekty. Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić inteligentny dom, w którym sterowanie ogrzewaniem odbywa się z poziomu aplikacji na smartfonie, komputera lub pilota. Dzisiaj staje się to rzeczywistością i jest powszechną technologią stosowaną w nowoczesnych czterech kątach! Funkcja automatycznego zarządzania temperaturą to oszczędność energii, czasu, pieniędzy i Twojej cierpliwości. Dzięki takiej instalacji możesz ustawić komfortową temperaturę w pomieszczeniach dla siebie i swoich bliskich. Umożliwia ona bezpośrednią integrację ze sterownikiem pieca lub pompy ciepła, co wpływa na redukcję energii w Twoim domu. Co w sytuacji, gdy nie ma Cię w mieszkaniu? Inteligentne instalacje zadbają o to, aby temperatura podczas Twojej nieobecności była obniżona po odpowiednim zazbrojeniu. Kontrola nad ogrzewaniem to również różnorodne tryby, np. antyfrost, który zapobiega zamarzaniu okien lub obniżenie nocne, ustawiające niższą temperaturę na czas Twojego snu


REKUPERACJA

Odzyskiwanie ciepła z wentylacji to coraz częściej stosowany system w mieszkaniach i większych gospodarstwach. To
oszczędność czasu, energii i przede wszystkim komfort w użytkowaniu urządzeń takich, jak rekuperatory. Zadaniem takiej instalacji jest ogrzewanie świeżego powietrza napływającego do domu i wyciąganie z pomieszczeń powietrza zanieczyszczonego o dużym stężeniu CO2. Czy taki system da się zautomatyzować i dostosować do potrzeb
nowoczesnego mieszkania? Oczywiście!

Sterowanie rekuperacją daje Ci kontrolę nad pracą urządzeń i pozwala zarządzać nastawami czasowymi nawet z poziomu aplikacji w smartfonie. Takie inteligentne instalacje współpracują również z innymi systemami, zapewniając bezpieczeństwo i zintegrowaną pracę urządzeń energetycznych. Można połączyć je z alarmem, ustawiając bieg centrali
lub z systemem przeciwpożarowym, dzięki czemu urządzenia zostaną odłączone w przypadku zagrożenia. Inteligentny dom to przestrzeń, w której zastosowane rozwiązania poprawiają jakość życia. Sterowanie i automatyzacja ułatwią Ci proces załączania czujników wilgotności, dwutlenku węgla za pomocą przycisków lub własnego telefonu!

KLIMATYZACJA

Męczą Cię uciążliwe letnie upały? Zwykły wentylator nie zawsze pomoże w efektywnym ochłodzeniu pomieszczenia.
Coraz częściej wybieraną inwestycją, na którą decydują się właściciele domów i mieszkań, jest klimatyzacja,
zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzach. Taka instalacja zapewnia komfort nie tylko latem, ale
również podczas innych pór roku, dzięki możliwości osuszania powietrza czy dogrzewania pomieszczeń.

Sterowanie klimatyzacją to funkcja, którą powinien posiadać każdy inteligentny dom wyposażony w jedno lub kilka urządzeń chłodzących. System automatycznego zarządzania umożliwi Ci nastawianie komfortowej temperatury i kontrolowanie jej za pomocą aplikacji w smartfonie, przycisków lub alarmu. Możesz dostosowywać funkcje grzania, chłodzenia oraz tworzyć scenariusze działania nawet będąc poza domem, sterując systemem z własnej ręki!

PODLEWANIE

Każdy właściciel działki z warzywniakiem, sadem lub kwiatowym skwerem wie, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja roślin. Oprócz stosowania odpowiednich nawozów, środków zabezpieczających czy naświetlenia, podstawową kwestią jest regularne podlewanie. W nowoczesnym domu nie musisz robić tego samodzielnie – możesz zdać się na pracę automatycznych urządzeń i instalacji, które zadbają o Twoje rośliny nawet, gdy będziesz przebywać na urlopie! .

KONTROLA DOSTĘPU

Klawiatura lub czujnik linii papilarnych to twój elektroniczny kod do domu. Odłóż tradycyjny klucz do schowka i pozostaw go na awaryjne sytuacje. Otwieraj dom „tym, co masz pod ręką” – palec lub smartfon.

Technologie stosowane w inteligentnych Domach i Budynkach w systemie KNX

To, co jeszcze niedawno pozostawało jedynie w sferze marzeń, dziś może stać się rzeczywistością. Dotychczas przywiązywało się wagę przede wszystkim do wyglądu obiektu. Teraz w równym stopniu liczy się funkcjonalność wynikająca z zastosowania inteligentnych systemów budynku. Biuro lub Dom, który „myśli” i zwalnia Cię od codziennych obowiązków? Dlaczego nie? Określ swoje wymagania i potrzeby, a my to zrealizujemy. Odpowiednio przygotowany projekt pozwoli Ci w każdej chwili na łatwą i ekonomiczną rozbudowę systemu o nowe funkcje i jeszcze nowocześniejsze rozwiązania.

Nie musisz już ograniczać inwencji i obawiać się niekonwencjonalnych rozwiązań. Dzięki nowoczesnym technologiom na miarę XXI wieku możesz dziś urzeczywistnić nawet najśmielsze marzenia i spełnić najbardziej wyrafinowane wymagania. Czy jesteś gotowy na nowe wyzwania?! Poznaj technologie stosowane w nowoczesnych budynkach wyposażonych w system automatyki budynkowej KNX.