OŚWIETLENIE

oświetlenie

Liczne rozwiązania wykorzystywane w infrastrukturze smart home to między innymi automatyka oświetlenia, która pozwala pod każdym względem dostosować ten aspekt do potrzeb użytkowników. W rezultacie w inteligentnym domu lampy na zewnątrz i wewnątrz budynku włączają się dokładnie wtedy, kiedy jest to konieczne, co przekłada się zarówno na komfort użytkowania, jak i oszczędność czasu oraz energii – i to nie wszystko! Prezentowane przez nas rozwiązania docenione zostały już przez wielu Klientów, którzy zachwyceni są nie tylko intuicyjnością oraz funkcjonalnością systemu, ale też wzornictwem widocznych elementów infrastruktury, w szczególności przycisków. Sterowanie jasnością, kolorem, barwą czy scenami świetlnymi jeszcze nigdy nie było tak proste i dostępne z niemal każdego miejsca na świecie dzięki aplikacji na smartfon. Oczywiście na co dzień świetnie sprawdza się też sterowanie czasowe regulujące włączanie i wyłączanie lamp umieszczonych na elewacji budynku czy też w ogrodzie i możliwość skorzystania z centralnego wyłącznika, dzięki któremu oświetlenie zostaje wygaszone jednym przyciskiem. Nie bez znaczenia dla wygody i bezpieczeństwa jest też to, że system jest w stanie automatycznie wykryć nieobecność mieszkańców i wygasić iluminację lub – w przypadku dłuższej absencji – zastosować symulację obecności

ŻALUZJE I ROLETY

rolety

Automatyzacja powtarzalnych czynności, oszczędność czasu i energii oraz podniesienie komfortu mieszkania poprzez dostosowanie funkcjonalności budynku do potrzeb domowników to jedne z najważniejszych celów smart home. Nic dziwnego, że projektanci zajmujący się tego typu systemami opracowali rozwiązania pozwalające na sterowanie roletami, markizami czy żaluzjami na kilka różnych i wygodnych sposobów – grupowe, pojedyncze  z przycisków, centralne, a także przy pomocy aplikacji na smartfon.

W rezultacie w inteligentnym domu mieszkańcy nie muszą martwić się o zasunięcie osłon na noc lub w czasie najintensywniejszego nasłonecznienia, ponieważ zadba o to odpowiednio skonfigurowana automatyka. Dzięki temu, że system znakomicie odczytuje panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne, jest w stanie perfekcyjnie korygować ustawienie osłon okiennych w zależności od nastawy, temperatury, intensywności nasłonecznienia czy kierunku wiatru. Docenianą przez wielu użytkowników opcją jest funkcja ustawienia kąta padania promieni słonecznych tak, aby sprzyjał znajdującym się w pomieszczeniach roślinom. Oczywiście nie można też nie wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa, ponieważ zautomatyzowane rolety, markizy i żaluzje współpracują z systemem alarmowym oraz PPOŻ i w razie zagrożenia odpowiednio zareagują na pojawienie się w pobliżu domu nieproszonych gości czy też w przypadku wykrycia pożaru.

OGRZEWANIE

ogrzewanie

Nowoczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają życie, ale pomagają nam kontrolować niektóre jego aspekty. Jeszcze kilka lat temu trudno byłoby sobie wyobrazić inteligentny dom, w którym sterowanie ogrzewaniem odbywa się z poziomu aplikacji na smartfonie, komputera lub pilota. Dzisiaj staje się to rzeczywistością i jest powszechną technologią stosowaną w nowoczesnych czterech kątach! Funkcja automatycznego zarządzania temperaturą to oszczędność energii, czasu, pieniędzy i Twojej cierpliwości. Dzięki takiej instalacji możesz ustawić komfortową temperaturę w pomieszczeniach dla siebie i swoich bliskich. Umożliwia ona bezpośrednią integrację ze sterownikiem pieca lub pompy ciepła, co wpływa na redukcję energii w Twoim domu. Co w sytuacji, gdy nie ma Cię w mieszkaniu? Inteligentne instalacje zadbają o to, aby temperatura podczas Twojej nieobecności była obniżona po odpowiednim zazbrojeniu. Kontrola nad ogrzewaniem to również różnorodne tryby, np. antyfrost, który zapobiega zamarzaniu okien lub obniżenie nocne, ustawiające niższą temperaturę na czas Twojego snu.

REKUPERACJA

rekuperacja

Odzyskiwanie ciepła z wentylacji to coraz częściej stosowany system w mieszkaniach i większych gospodarstwach. To oszczędność czasu, energii i przede wszystkim komfort w użytkowaniu urządzeń takich, jak rekuperatory. Zadaniem takiej instalacji jest ogrzewanie świeżego powietrza napływającego do domu i wyciąganie z pomieszczeń powietrza zanieczyszczonego o dużym stężeniu CO2. Czy taki system da się zautomatyzować i dostosować do potrzeb nowoczesnego mieszkania? Oczywiście!

Sterowanie rekuperacją daje Ci kontrolę nad pracą urządzeń i pozwala zarządzać nastawami czasowymi nawet z poziomu aplikacji w smartfonie. Takie inteligentne instalacje współpracują również z innymi systemami, zapewniając bezpieczeństwo i zintegrowaną pracę urządzeń energetycznych. Można połączyć je z alarmem, ustawiając bieg centrali lub z systemem przeciwpożarowym, dzięki czemu urządzenia zostaną odłączone w przypadku zagrożenia. Inteligentny dom to przestrzeń, w której zastosowane rozwiązania poprawiają jakość życia. Sterowanie i automatyzacja ułatwią Ci proces załączania czujników wilgotności, dwutlenku węgla za pomocą przycisków lub własnego telefonu!

KLIMATYZACJA

klimatyzacja

Męczą Cię uciążliwe letnie upały? Zwykły wentylator nie zawsze pomoże w efektywnym ochłodzeniu pomieszczenia. Coraz częściej wybieraną inwestycją, na którą decydują się właściciele domów i mieszkań, jest klimatyzacja, zapewniająca odpowiednią cyrkulację powietrza we wnętrzach. Taka instalacja zapewnia komfort nie tylko latem, ale również podczas innych pór roku, dzięki możliwości osuszania powietrza czy dogrzewania pomieszczeń.

Sterowanie klimatyzacją to funkcja, którą powinien posiadać każdy inteligentny dom wyposażony w jedno lub kilka urządzeń chłodzących. System automatycznego zarządzania umożliwi Ci nastawianie komfortowej temperatury i kontrolowanie jej za pomocą aplikacji w smartfonie, przycisków lub alarmu. Możesz dostosowywać funkcje grzania, chłodzenia oraz tworzyć scenariusze działania nawet będąc poza domem, sterując systemem z własnej ręki!

PODLEWANIE

podlewanie

Każdy właściciel działki z warzywniakiem, sadem lub kwiatowym skwerem wie, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja roślin. Oprócz stosowania odpowiednich nawozów, środków zabezpieczających czy naświetlenia, podstawową kwestią jest regularne podlewanie. W nowoczesnym domu nie musisz robić tego samodzielnie – możesz zdać się na pracę automatycznych urządzeń i instalacji, które zadbają o Twoje rośliny nawet, gdy będziesz przebywać na urlopie!

OGRÓD ZIMOWY

oświetlenie

W inteligentnym domu dbasz o swoją posiadłość nawet wtedy, kiedy jesteś w pracy, na wyjeździe służbowym lub urlopie! Martwisz się,że podczas twojej nieobecności lub okresie zimowym ogród i hodowane rośliny nie będą odpowiednio zadbane oraz nawodnione? Z automatycznym systemem nie musisz się tym przejmować! Nowoczesna instalacja czuwa nad klimatem i poszczególnymi parametrami gleby nawet poza sezonem tak, abyś jednocześnie oszczędzał energię, czas i fundusze przeznaczone na hodowlę roślin w domu i poza nim.

Korzystając z usług naszej firmy zaopatrzysz się w inteligentnie sterowany system dbający o piękno elewacji Twojego budynku mieszkalnego lub domu. Do najważniejszych funkcji układu „Ogród zimowy” należą:

– automatyczne nawadnianie dostosowane do wilgotności i warunków glebowych,

– otwieranie okien w domu, dzięki czemu Twoje rośliny będą miały dostęp do świeżego powietrza w ustalonym przez Ciebie momencie,

– pozyskiwanie informacji o przekroczeniu minimalnej lub maksymalnej temperatury powietrza i gleby na działce.

STEROWANIE MUZYKĄ

rolety

Uwielbiasz słuchać swoich ulubionych piosenek podczas gotowania obiadu, sprzątania czy wykonywania innych czynności w przestrzeni swojego domu? Teraz możesz dowolnie sterować muzyką lub kinem domowym za pomocą automatycznego inteligentnego systemu! Dzięki takiemu rozwiązaniu już nigdy nie będziesz tracić czasu na szukanie pilota do radia, stereo lub głośników, a włączysz je za pomocą przycisków naściennych lub specjalnej aplikacji z dowolnego miejsca. Stwórz pożądaną atmosferę i nastrojowy klimat w swoim domu nawet podczas powrotu z pracy czy zakupów.

Skorzystaj z niezwykle wygodnej i inteligentnej oferty naszej firmy, jaką jest sterowanie muzyką. Dzięki tej opcji w komfortowy sposób będziesz manipulował głośnością mediów w dowolnym pomieszczeniu swojego mieszkania lub domu. Wieczorny seans z ulubionym filmem niczym w sali kinowej ? A może romantyczna kolacja przy świecach i kojących dźwiękach jazzowego utworu? Oszczędź czas na manualnym nawigowaniu urządzeniami i przerzuć się na system do zarządzania audio.

STEROWANIE ALARMEM

alarm

Zabezpieczenie dźwiękowe zapewnia ochronę dla domu oraz różnych budynkach użytku publicznego. Na rynku pojawia się coraz więcej nowoczesnych i inteligentnych rozwiązań, które umożliwiają sterowanie alarmem i współpracę z różnymi systemami z dowolnego miejsca. W ofercie naszej firmy posiadamy technologię zabezpieczającą Cię przed różnymi systemami z dowolnego miejsca.

W ofercie naszej firmy posiadamy technologię zabezpieczającą Cię przed różnymi losowymi sytuacjami awaryjnymi – zalaniem, pożarem czy szkodliwym dymem i nie tylko! Nasz system współpracuje z alarmem i innymi instalacjami domowymi, np. :

– oświetleniem,

– kontaktronami w oknach,

– zaworami wodnymi,

– wentylacją i klimatyzacją,

– elektrycznością,

– czujnikami dymu.

Sterowanie alarmem to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pełną kontrolę nad działaniem systemów domowych czy użytkowych. W przypadku załączenia komunikatu dźwiękowego możesz wyłączyć w wybranych pomieszczeniach, obniżyć ogrzewanie, gdy przebywasz poza mieszkaniem, otwierać okna, a także uzyskać informacje o potencjalnym zagrożeniu.

WSPÓŁPRACA Z CCTV

rolety

Nowoczesny monitoring staje się standardem w domach, mieszkaniach, a także placówkach publicznych, które wymagają całodobowej ochrony przed włamaniem lub naruszeniem prywatności posesji. Wykorzystanie systemu CCTV, czyli układu kilku współpracujących urządzeń może ułatwić nie tylko rejestrowanie obrazu, ale również pozwala pozyskiwać cenne informacje o stanie technicznym całej instalacji monitoringu. W ramach naszej działalności oferujemy naszym Klientom montaż i konfigurację całego systemu zarządzającego pracą kamer, dysku oraz procesora. Inteligentna telewizja przemysłowa usprawni pracę całej instalacji w Twoim domu, placówce firmowej czy budynku mieszkalnym. Współpraca z CCTV charakteryzuje się takimi funkcjonalnymi opcjami jak:

– aktywacja obwodu oświetleniowego w przypadku wtargnięcia niepożądanej osoby na Twoją posesję,

– uzyskiwanie informacji o zapełnieniu dysku i błędów technicznych, które mogą wpływać na niestabilne działanie systemu,

– pokazywanie poziomu użycia procesora,

– pozyskiwanie danych odnośnie wykorzystania kamer monitoringowych o ich stanie i naruszeniu pola widzenia obiektów

STEROWANIE ZA POMOCĄ GŁOSU

głos

„Alexa, włącz światło!, podnieś rolety!” – w inteligentnym domu takie proste komunikaty mogą zapewnić Ci pożądany komfort w korzystaniu z nowoczesnych technologii. Sterowanie głosem jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem stosowanym w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki odpowiedniej kalibracji całego systemu i połączeniu go z innymi urządzeniami domowymi możesz w łatwy sposób kontrolować ich pracę za pomocą ustalonego komunikatu lub wypowiedzianego słowa.

Inteligentna instalacja oferowana przez naszą firmę współpracuje nie tylko n niezwykle popularną Alexą, ale także Google Assistant czy Home-kit Apple. Nasi specjaliści pomogą w zintegrowaniu wybranych domowych sprzętów lub grupy urządzeń tak, abyś mógł kontrolować ich pracę za pomocą krótkich, prostych poleceń. Odpowiednio zaprogramowany system sterowania głosem może obejmować wiele różnorodnych funkcji, np. możliwość załączenia oświetlenia, podnoszenia lub opuszczania rolet, kontrolowania temperatury w wybranych pomieszczeniach,a nawet włączania muzyki!

WSPÓŁPRACA Z FOTOWOLTAIKĄ

fotowoltaika

Chcesz mieć większą kontrolę nad energią wytwarzaną przez panele słoneczne? Dzięki inteligentnym instalacjom, oferowanym przez naszą firmę, możesz czuwać nad każdym aspektem związanym z ekologiczną produkcją prądu we własnym domu. Współpraca technologii fotowoltaicznej zintegrowanej z systemem smart home pozwoli Ci na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących działania instalacji energetycznej. Do możliwości takiego rozwiązania należy:

  • gospodarowanie nadwyżką energetyczną i załączanie obwodów, w których aktualnie potrzeba więcej prądu,
  • kontrola nad ilością produkowanej energii i planowanie produkcji dzięki czujnikom oraz systemowi zbierającemu informacje na temat działania urządzeń,
  • umiejętność ekonomicznego wykorzystania wytworzonej energii,
  • możliwość dostępu do danych zgromadzonych przez system z poziomu aplikacji mobilnej,
  • automatyczna praca urządzeń i całego systemu.

Współpraca z fotowoltaiką niesie wiele korzyści nie tylko dla ogólnego wydatku energii elektrycznej, ale rónież domowego budżetu – zainswestuj w nowoczesne rozwiązanie już dziś i ciesz się większym komfortem życia !

WSPÓŁPRACA Z POMPAMI CIEPŁA

pompa ciepła

Korzystasz z prądu pozyskiwanego przez urządzenia fotowoltaiczne i zależy Ci na jeszcze lepszym gospodarowaniu wydatków wytwarzanej energii we własnym domu? Postaw na inteligentne instalacje, które tworzą sieć współpracujących technologii! Nasza firma oferuje Ci różnorodne rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzisz energię i pieniądze – do jednego z nich należą pompy ciepła z funkcją Smart Grid. Integracja urządzenia z tym systemem niesie wiele korzyści dla użytkowników domowych instalacji takich jak:

  • kontrola stopnia zużycia wytwarzanej energii,
  • załączanie urządzenia na wyższe parametry w momencie, gdy rozpoczęta zostaje produkcja energii elektrycznej,
  • inteligentne wykorzystanie nadwyżek energetycznych.

Współpraca z pompami ciepła wyposażonymi w funkcję Smart Grid opiera się na kilku trybach pracy, gwarantujących jak najbardziej ekonomiczne działania całej cieplnej instalacji domowej.

WSPÓŁPRACA Z IoT

IoT

Współczesność przynosi nam coraz więcej rozwiązań i nowoczesnych technologii, które mają na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania zarówno w środowisku specjalistycznym, jak i własnym domu. Jedną z takich technologii jest IoT, czyli tzw. „internet rzeczy”. Do takiego systemu mogą być podłączone różnorodne obiekty fizyczne i urządzenia użytkowe takie jak lodówka, pralka, oświetlenie, a nawet samochody. Czy wiesz, że każdą z tych rzeczy możesz zintegrować w ramach jednego systemu i korzystać z jego nieograniczonych możliwości ?, Jest to możliwe dzięki usłudze oferowanej przez naszą firmę – zajmiemy się wprowadzeniem w Twoim domu nowoczesnej technologi, jaką jest współpraca z IoT. Do systemu podłączymy wybrane przez Ciebie urządzenia, z których będziesz mógł korzystać poprzez łączność z chmurą. Współpraca z IoT sprawi, że poszczególne elementy wyposażenia Twojego domu będą ze sobą w stałej komunikacji – wszystko to dzięki swobodnej wymianie danych w nowoczesnym oprogramowaniu.