PANELE GRZEWCZE

fotowoltaika

W przypadku ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami, ciepłe powietrze gromadzi się nad sufitem i tworzy nieprzyjemny, suchy przeciąg co wzbija kurz, a ściany pozostają zimne i wilgotne. Natomiast ogrzewanie panelami ociepla niczym słońce. Ciepło przetrzymywane jest równomiernie w ścianach i przedmiotach znajdujących się w pomieszczeniu . Zapobiega to tworzeniu się pleśni i wilgoci. Ich montaż jest prosty. Możesz nimi ogrzać cały dom, jak i wybrane pomieszczenia. Podgrzewanie na podczerwień jest dużo tańsze, cichsze i łatwiejsze do zainstalowania niż tradycyjna instalacja. Posiada też wiele zalet zdrowotnych, jest przyjazne dla astmatyków i alergików. Aby ogrzewać za pomocą podczerwieni nie potrzeba żadnej kotłowni, wystarczy zamontować panel oraz włączyć. A za pomocą termostatu będziemy mieli zawsze stałą temperaturę. Ocieplanie takie jest ekologiczne , nie wytwarzamy szkodliwego dymu. Warto również zwrócić uwagę na czas potrzebny na ogrzanie domu . Dom jednorodzinny około 30/35 minut za pomocą ogrzewania tradycyjnego . Za pomocą podczerwieni Dom nagrzewa się natychmiastowo. Dodatkowo podczas korzystania z normalnego ogrzewania centralnego system kotła ociepla cały twój dom nawet jeśli korzystasz z jednego lub dwóch pomieszczeń co jest mało oszczędne.

ZALETY PANELI NA PODCZERWIEŃ

dach_panele

Panele na podczerwień są najlepszym rozwiązaniem grzewczym dla Twojego domu, pomogą Tobie i Twojej rodzinie utrzymać ciepło bez dużych wydatków. Promienniki podczerwieni są uważane za najlepsze energooszczędne rozwiązania grzewcze. Nie marnują energii, a ciepło nie jest zatrzymywane w powietrzu, ale w strukturze przestrzeni życiowej, co pozwala grzejnikom na podczerwień utrzymać komfortową temperaturę. Panel na podczerwień pomoże Ci osiągnąć zdrowe ciepło za przystępną cenę. Panele to w 100% bezpieczna i zdrowa opcja systemu grzewczego, która nie wytwarza tlenku węgla. Innowacyjny panel grzewczy można zamontować na ścianie lub suficie, oszczędzając w ten sposób miejsce na podłodze. Pełna kontrola nad wewnętrznym lub zewnętrznym systemem ogrzewania podczerwienią jest dostępna dzięki możliwościom Wi-Fi. Te wysokiej jakości panele grzewcze mają korzyści zdrowotne i doskonale pasują do studiów jogi, domów lub innych nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych.

  • Łatwość w montażu i demontażu dzięki mocowaniom na stalowych profilach za pomocą kołków rozporowych w ścianie.
  • Ogrzewają równomiernie całe pomieszczenie poprzez podnoszenie temperatury ścian i przedmiotów. Tradycyjny grzejnik działa na zasadzie konwekcji, ocieplając powietrze, które w wyniku ruchu przesuwa się w górę — w efekcie pod sufitem temperatura jest wyższa niż przy podłodze
  • Grzejniki występują w szerokiej palecie barw i strukturze naturalnych kamieni oraz w jednolitych kolorach bieli i czerni. Dlatego idealnie nadają się jako element dekoracyjny.
  • W standardowym konwekcyjnym ogrzewaniu kurz rozpyla się wraz z powietrzem w przeciwieństwie do paneli grzewczych – dlatego są chętnie wybierane przez alergików
  • Niższy koszt inwestycji niż standardowa instalacja
  • Dzięki programowalności decydujesz sam kiedy panel aktywuje się oraz dezaktywuje.